Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Yeni Film Fonu İkinci Yıl Birinci Dönem Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 04.03.2016

Yeni Film Fonu ikinci yıl birinci dönem başvuruları açıldı.

Bu yılki jürisi Berke BaşMelek UlagayYeşim UstaoğluYıldırım Türker ve Zeynep Dadak’tan oluşan Yeni Film Fonu, geçen yıl olduğu gibi 2016’da da iki kez başvurulara açılacak ve değişime yol açan, en geniş tanımıyla insan haklarını, eşitlik ve özgürlüğü ilke edinen, azınlığın sesi olan dayanışmacı filmlere destek olacak. Son başvuru tarihi 13 Nisan 2016 olan fona başvurular fonun web sitesinden yapılabilecek.

Fonun ana destekçisi Açık Toplum Vakfı, destekçileri Atlas Post Production ve A.B.D. İstanbul Başkonsolosluğu, bireysel destekçileri Mehmet Betil ve Ali Betil’dir.

2016 yılı Yeni Film Fonu fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yeni Film Fonu nedir?
Yeni Film Fonu 
kendimizle, birbirimizle ve gezegeni paylaştığımız diğer canlılarla barış içinde yaşayabildiğimiz bir dünyanın hayaliyle yola çıktı. Biçim ve içerikte dönüştürücü hikâyeleri, türler arası sınırları zorlayan anlatımları, farklı karşılaşmaları ve deneyimleri gündeme getiren projeleri, katkısıyla, güçlendirmeyi hedefliyor. Çok sesliliği teşvik eden bir platform yaratarak, belgesel sinema üretiminin gelişmesine olanak tanıyor.

Hangi Filmleri Destekliyor? 
Uzun ve orta metraj belgesel filmlere proje geliştirme, prodüksiyon ve post-prodüksiyon aşamalarında; kısa metraj belgesel filmlere prodüksiyon ve post-prodüksiyon aşamalarında destekler verilecek.

Son Başvuru Tarihi: 
13 Nisan 2016
Başvuru Adresi: 
www.yenifilmfonu.org

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.