TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yeni Asya Gazetesi - 11.01.2004

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

Sivil Toplum Kuruluşları Kapasite Geliştirme Eğitim Seminerleri’’nin onuncusu yapıldı. Seminerde, AB’nin Türk sivil toplum kuruluşlarına 900 bin euro aktaracağı kaydedildi.

Best Apart Otel’de yapılan seminerin açılışında konuşan, Sivil Toplum Geliştirme Programı (STGP) Proje Koordinatörü Sunay Demircan, 11 ilde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin eğitim seminerlerinin ardından Avrupa Komisyonu’ndan sertifika almaya hak kazanacaklarını bildirdi.

Demircan, STGP’nin Avrupa Komisyonu tarafından oluşturulduğunu ifade ederek, Türkiye’nin AB’ye tam üyelik hedefi çerçevesinde ülke çapında yurttaş girişimlerini artırmak, sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini geliştirmek, yurtiçi ve yurtdışında ortak çalışmaları özendirmek amacıyla komisyonun finansal desteği ile uygulandığını bildirdi.

AB’nin sivil toplum kuruluşlarının geliştirilmesi amacıyla 2004 yılı için ayırdığı genel bütçe miktarının 1 milyar 50 bin euro olduğu ifade edilen seminerde, bunun 900 bin eurosunun Türk sivil toplum kuruluşlarına aktarılacağı kaydedildi. AB’nin sivil toplum geliştirme programına bir proje sunan, bunun işletimi konusunda gerçekçi yaklaşımlar sergileyen sivil toplum örgütlerinin her birine en az 50 bin euro verileceği anlatılan seminerde, uygun proje verilmediği takdirde bu paranın AB’ye geri döneceği hatırlatıldı.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.