TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yaşama Dair Vakıf'tan Etki Odaklı Tasarım Ve İletişim Atölyesi

Güncelleme Tarihi 17.03.2020
Yaşama Dair Vakıf (YADA), sivil toplum örgütleri için düzenlediği etki odaklı tasarım ve iletişim programı kapsamında Diyarbakır'da tek günlük bir atölye düzenleyecek. Atölye, STÖ'lerin proje ve programlarını etki odaklı tasarlamalarını, mevcut çalışmalarını etkiyi hesaba katan bir yaklaşımla yeniden düşünmelerini, gündemleştirmek istedikleri meselelerin iletişimini etki ve işbirliği çerçevesinde kurgulamalarını ve hayata geçirmelerini kolaylaştırmak adına hayata geçirilecek. 
2 Haziran 2020 tarihinde Diyarbakır’da gerçekleşecek olan atölyede, sosyal etki odaklı tasarım/düşünme nasıl olur? Kurumun değil konunun iletişimi nasıl yapılır? Etkili bir iletişim için işbirliği nasıl kurulur? gibi sorulara yanıt aranacak.
 

Program 1 günlük atölye çalışmasının ardından, katılımcı sivil toplum örgütlerinin bir bölümüyle yıl sonuna kadar sürecek birebir danışmanlık sürecini içeriyor. Danışmanlık sürecine devam edecek STÖ’lerle seçecekleri bir proje veya programın sosyal etki odaklı tasarım, uygulama ve ölçme metodolojilerini geliştirmek üzere birebir danışmanlık çalışması yürütülecek.

Geçtiğimiz yıl İzmir ve İstanbul’da düzenlenen atölyeler Diyarbakır’ın ardından, Samsun ve Ankara ile devam edecek. Gelecek dönemde Samsun ve Ankara atölyelerinin başvuruları
açılacak.
 
Başvuru ve Koşullar
  • Programa maksimum 25 STK/inisiyatif/platform/forum/topluluk kabul edilecek. 
Katılım durumunuzu, soru ve önerilerinizi ozturk@yada.org.tr adresine e-posta olarak ulaştırabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayınız.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.