TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yaşam Bellek Özgürlük'ten "Kurt û Kurmancî" Film Gösterimi

Güncelleme Tarihi 14.05.2020
Yaşam Bellek Özgürlük yapımı "Kurt û Kurmancî" adlı kısa belgesel filminin ilk gösterimi Kürt Dili Bayramı Günü olan 15 Mayıs'ta youtube üzerinden gerçekleştirilecek.  Kısa film 15 Mayıs Cuma günü saat 21:00'de https://www.youtube.com/watch?v=ArgjY3pO0qY adresinde gösterilecek.  
 
Film sonrası söyleşi ise  https://www.youtube.com/watch?v=vWNSdGrUMJM adresinden izlenebilecek. 
 
Filmin yönetmeni Yaşam Bellek Özgürlük'ten Şahin Kayaalp olurkeni  film, Eskişehir'de yaşayan bir Kürt gencin anadiliyle ve kimliğiyle olan ilişkisini anlatıyor.
 
Yaşam Bellek Özgürlük, 10 yıldır Kürt Dili dersleri ve atölyeleri (Kurmancî lehçesi) düzenleyerek anadili Kürtçe olanların dil bilgisine ve Kürtçe okuma yazmaya hakimiyetini arttırmayı, yeni Kürt dili öğretmenlerinin yetişmesini amaçlıyor, ayrıca anadili Kürtçe olmayan ama birlikte yaşadığı halkın dilini öğrenmek isteyenlere bu olanağı sunuyor.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.