TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yasa-Der TBMM’ye Bireysel Başvuru Yollarının Tanıtılması ve Desteklenmesi - Ankara Programı Başvuruları 6 Ocak'a Kadar Uzatıldı

Güncelleme Tarihi 04.01.2016

TBMM’ye Bireysel Başvuru Yollarının Tanıtılması ve Desteklenmesi Projesi – Ankara Programı 6 Ocak'a kadar uzatıldı.

Başvuru Ankara-Çorum-Eskişehir-Kayseri-Konya Stk’larının başvurularına açıktır.

08-09 OCAK 2016 Cuma ve Cumartesi tarihlerinde, Yasama Derneği tarafından MATRA Programı kapsamında yürütülen “TBMM’ye Bireysel Başvuru Yollarının Tanıtılması ve Desteklenmesi Projesi” çerçevesinde Ankara’da bir program düzenlenecektir.

Program Hakkında

Programda, Ankara ve çevre iller olarak belirlenen Çorum, Eskişehir, Kayseri ve Konya illerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından 70 temsilciyeTBMM’ye ve Kamu Denetçiliği Kurumuna bireysel başvuru yollarına ilişkin süreçler ile bu süreçlere sivil toplum kuruluşlarının katılımı konusunda teorik ve pratik bilgiler içeren sunumlar yapılacak ve ayrıca atölye çalışması düzenlenecektir.

Kimler Katılabilir?

Programa, Ankara ve çevre iller olarak belirlenen Çorum, Eskişehir, Kayseri ve Konya illerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından 70 temsilcinin katılımı hedeflenmektedir. Ankara dışından katılım 20 STK temsilcisi ile sınırlıdır. Programın bitiminde katılımcılara sertifika verilecektir.

Şehir dışından gelecek katılımcıların belirlenen otelde konaklama ve yemek (otelde kahvaltı, üniversitede öğle yemeği) giderleri tarafımızca karşılanacaktır. Ekstra harcamalar kişilere aittir. Şehir dışından gelecek katılımcıların Ankara’ya otobüsle veya trenle ulaşım giderleri, orijinal biletlerin tarafımıza ibraz edilmesiyle ödenecek; özel araç ve taksiyle ulaşım giderleri ise karşılanmayacaktır. Şehir dışından gelecek katılımcıların otel ile programın gerçekleşeceği yer arasındaki ulaşımı tarafımızca tahsis edilen servisle sağlanacaktır.

Şehir içinden gelen katılımcılara programın yapılacağı yerde öğle yemeği verilecektir.

Eğitim Yeri ve Süresi:

Program TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi 1 No’lu Toplantı Salonu, Söğütözü Caddesi No:43 Ankara adresinde gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların iki günlük programa tam katılımları zorunludur. Programa katılım ve programda kullanılacak kaynaklar ücretsizdir.

Başvuru:

Söz konusu programda yer almak istemeniz durumunda, programa kuruluşunuzu temsilen katılacak bir kişinin bilgilerini içerecek şekilde ekte yer alan formun doldurularak, en geç 06 Ocak 2016'ya gününe  kadar selaygokalpgunes@tbmm.gov.tr adresine gönderilmesini rica eder; katılımınızdan büyük memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim.

Programa sınırlı sayıda katılımcı dahil edilebileceğinden, başvuruların en kısa zamanda yapılması önem arz etmektedir. Başvurunuzun sonucu tarafınıza bildirilecektir.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.