TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

www.gonulluhaklari.org yayında

Güncelleme Tarihi 10.01.2020

Genç Düşünce Enstitüsü gönüllülük uygulamalarını araştırmak ve gönüllü hakları alanında çalışma yapmak üzere Sivil Düşün Desteği ile www.gonulluhaklari.org sitesini hayata geçirdi.

Site hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Muratcan Işıldak ‘‘Ülkemizde bulunan gönüllülerin yasal düzenlemeleri mevcut değil. Web sitesini kurmakta amacımız; çalışma hakkı, sağlık ve eğitim hakkı olmak üzere tüm gönüllülük yapmayı hedefleyen ve hali hazırda gönüllülük yapmakta olan kişilere katkıda bulunmaktır. Bu konuda yapılacak olan yasal düzenlemeler için önerilerde bulunmak, derneğimizin amacına uygun açık oturumlar, seminerler, konferanslar, paneller ve toplantılar düzenleyerek kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Amacın gerçekleştirilmesi için gerekli olan her türlü bilgi, belge, doküman ve yayınları yayımlayacağımız web sitesinde sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte online çalışmalarda düzenleyeceğiz. Son temel amacımızda bu çalışma ile ülkemizde sağlıklı bir gönüllülük yasasının T.B.M.M tarafından onaylanması için toplu lobi çalışması ile yasaya sahip olmak. Sivil Düşün desteği ile kurduğumuz web sitesi sayesinde gönüllü gençlerimiz haklarına sahip olmaları konusunda çalışacağız’’ dedi.

Genç Düşünce Enstitüsü ile birlikte gönüllük alanında çalışmalar yapmak, yasalaşması konusunda destek olmak isteyen kişiler için www.gonulluhaklari.org adresinde üyelik formu bulunuyor. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.