Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

www.rizedeyiz.com - 11.06.2007

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

KAÇED’den sertifika

Tarih: 11.06.2007 Saat: 21:07
Konu: Rize Haberleri

Karadeniz Çevre Derneği’nin organize ettiği AB Projesi olan Ekodiyalog seminerlerine katılanlara törenle sertifika verildi.Çamlıhemşin ilçesi Ayder yaylasındaki Sis Otel’de düzenlenen törene Ekodiyalog seminerlerine katılan katılımcılara sertifika verildi.

Dilek ASLAN

Törende bir konuşma yapan KAÇED Başkanı Yaşar Yeğen, Ekodiyalog projesi kapsamında  Rize Valiliği ile birlikte iklim değişikliği, küresel ısınma konusunda Rize’de bir farkındalık yarattık” dedi.Törende konuşan Sivil toplum örgütü geliştirme merkezi dernek Genel Sekreteri Funda Küçükcan, “Sivil toplum örgütü geliştirme merkezi dernek statüsünde 2004 yılında kuruldu.AB kapsamında sivil toplum örgütlerine kapasite geliştirme desteği verildi.Sivil toplum ve yerel anlamda çeşitliği ağlara yönelik çalışmalarımız ve hibe programımız var. KAÇED’ in uyguladığı Projelerden biridir. Ekodiyalog Projesi en çok başarılı olan projelerden biridir” dedi.

Ayder’deki sis Otel’de düzenlenen törende Ekodiyalog logo yarışmasında ilk üçe giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Logo yarışmasına 35 okuldan 65 logo katıldı. Logo yarışmasında 1. liği Ardeşen Mesut Karaoğlu İlköğretim okulu’ndan Ethem Batoğlu, 2. Çayeli Hasan Yılmaz İlköğretim okulu’ndan Bahar Sarı, 3. ise Rize Merkez Özel Şahika İlköğretim Okulu’ndan Ahmet Yanık aldı.Törenin sonunda projeye destek veren Rize İl Çevre Orman Müdürü Sabit Kandemir’ e plaket verildi.

http://rizedeyiz.com/modules.php?name=News&file=print&sid=2798

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.