TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

WWOOF Örgütleri Federasyonu Kuruldu

Güncelleme Tarihi 29.08.2018

Buğday Derneği’nin TaTuTa projesiyle 2004’ten beri Türkiye temsilcisi olduğu WWOOF (Ekolojik Çiftliklerde Uluslararası Fırsatlar) ağında önemli bir adım atıldı.

wwoof logo1971’de İngiltere’de başlayan ve bugün yaklaşık 100 ülkede ekolojik çiftliklerde gönüllü çalışma fırsatları sunan hareket “WWOOF Örgütleri Federasyonu” adı altında birleşti ve yeni web sitesini duyurdu: http://wwoof.net/

Buğday Derneği’nin TaTuTa (Tarım-Turizm-Takas) projesiyle 2004’ten beri Türkiye temsilcisi olduğu WWOOF (World Wide Opportunities On Organic Farms / Ekolojik Çiftliklerde Uluslararası Fırsatlar) ağında önemli bir adım atıldı.

Şimdiye kadar WWOOF’un dünya çapında tüzel bir kişiliği bulunmuyordu. Federasyon, bundan sonra WWOOF ağını temsil eden resmi bir yapılanma olarak hizmet verecek. Böylece ulusal WWOOF örgütleri (Türkiye’de TaTuTa projesiyle Buğday Derneği), misyonunu “WWOOF hareketini dünya çapında birleştirmek, desteklemek, korumak, teşvik etmek” olarak tanımlayan resmi ve demokratik bir çatıya sahip olmuş oldu.

Federasyonun ilk genel kurulu 2014’te Buğday’ın ev sahipliği yapacağı 18. Dünya Organik Kongresi kapsamında Türkiye’de yapılacak.

Kaynak: Buğday Derneği

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.