TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Women Photograph'tan Kadın Foto Muhabirlere Hibe Desteği

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Women Photograph, foto muhabirlik alanında cinsiyet çeşitliliğini teşvik etmek ve görsel gazetecilik alanında çalışan kadınları ve onların çalışmalarını destekleyip ön plana çıkarmak için bir hibe desteğini hayata geçiriyor. 

Women Photograph ve Nikon, hikayelerine uzun vadeli bir bağlılık göstermiş olan profesyonel foto muhabirlerine devam eden belgesel projelerini desteklemek için proje hibeleri sunuyor. Bu 5000 dolarlık hibeler, belgesel alanında çalışan görsel gazetecilerin yeni ya da devam etmekte olan fotoğraf projelerini destekleyecek.

Women Photograph ayrıca Getty Images ile birlikte, hikayelerine uzun vadeli bir bağlılık göstermiş olan profesyonel foto muhabirlerine devam eden belgesel projelerini desteklemek için de 10,000 dolarlık bir hibe verecek.

Toplamda beş hibe verilecek olup bunlardan biri sadece trans+ veya ikili cinsiyet sisteminde bulunmayan (non-binary) bir adaya ayrılmıştır.

Başvuru kriterleri:

  • Başvuru ücreti yoktur.
  • Herhangi bir ülkeden tüm kadın ve ikili cinsiyet sisteminde bulunmayan belgesel fotoğrafçılarına açıktır.
  • Başvurular İngilizce yapılmalıdır.
  • İşledikleri konuyla kişisel bir bağlantı sahibi olan adaylara özellikle dikkat edilecektir.
  • Multimedya çalışmaları olan katılımcılar da başvurabilir.
  • Başvurular 20-25 adet fotoğraftan oluşan bir portfolyo ile yapılmalıdır.

Son başvuru tarihi: 15 Mayıs 2018

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak: AB-İlan

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.