Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Web Sitemiz Yayında

Güncelleme Tarihi 11.02.2014

Vatandaşlara Yönelik Bilgilendirme, Danışmanlık ve Aktif Destek Projesi (Triple A for citizens) resmi web sitesini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Web sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://tripleacitizens.eu/

TripleAWeb sitesi, proje kapsamında belirlenmiş olan 14 pilot proje hakkında haberleri içerecek şekilde, proje aktiviteleri ile ilgili güncel bilgi sunmaktadır. Site aynı zamanda Batı Balkanlar ve Türkiye’yi kapsayan 5 ülkeden vatandaşlara yönelik danışmanlık hizmetine hızlı erişimi sağlayan interaktif bir harita da sunmaktadır. Web sitesinin ve haritanın oluşturulma sürecinde yerelde vatandaşlara yönelik bilgilendirme, danışmanlık ve aktif destek (ücretsiz hukuki yardım) sunan örgütlere, örgüt bilgilerini haritaya ve veri tabanına eklemek üzere, açık bir davet ileterek ilgili bilgileri bizimle paylaşmalarını rica ettik. Aynı zamanda ilerleyen süreçlerde ülkelerde ücretsiz hukuki yardım hizmetlerinin sağlanmasına ilişkin yasal reformlar hakkında güncel bilgilere de web sitesi içerisinde yer vermeyi planlamaktayız. Bunların yanında web sitesi içerisindeki ülkelere ait sayfalar ülkelerdeki gelişmeleri kendi dillerinde takip etmeye de olanak sağlamaktadır. Web sitesi içerisindeki Türkiye sayfasına http://tripleacitizens.eu/index.php/pages/country/TR linkinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca proje web sitesinde yayınlanan ve üç aylık olarak hazırlanan haber bültenlerine ulaşmak için bize e-posta adresinizi iletebilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz yıl ve ayrıca 2015 yılı içerisinde, web sitesini genişletmeyi ve proje ortağı 5 ülkenin (Hırvatistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Kosova ve Türkiye) dışında Batı Balkanlarda bulunan ve Avrupa Birliği üyesi olan diğer ülkelerden de bilgileri eklemeyi planlıyoruz.

Web sitesi içerisindeki birçok bölüm hali hazırda tamamlanmış olmasına rağmen, ülkelerden vatandaşlara yönelik bilgilendirme, danışmanlık ve aktif destek sunan örgütlerin bilgilerinin ve koordinatlarının yer aldığı “danışmanlığa erişim” bölümü, bazı ülke sayfaları, sıkça sorulan sorular bölümleri hala yapım aşamasındadır. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde web sitesinin hızlıca tamamlanası ve sürekli güncel tutulması için elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz. Şimdiden göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için sizlere teşekkür ediyoruz.

İyi dileklerimizle,
STGM

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.