TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Vikipedi, Özgür Ansiklopedi - 15.09.2006

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM), AB Komisyonu tarafından 1 milyon 820 bin avro'luk bir bütçeyle desteklenen STGM, Türkiye'de sivil toplumun gelişmesi, katılımcı ve çoğulcu demokrasinin yaygınlaşması amacıyla sivil toplum aktivistlerinin bir araya gelerek oluşturduğu sivil bir yapıdır.

STGM özellikle, yerel sivil örgütlerin bilgi, ekonomik güç, fiziksel donanım ve beşeri birikim ihtiyaçlarına yönelik destek verecek çalışmalarla, verimliliklerini artırmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. STGM bununla birlikte, Sivil Toplum Kuruluşları (STK)'lara sağlanacak maddi desteklerin verimli, adil ve ilkelere uygun kullanımı için yöntemler geliştirmeyi hedefliyor. Bu nedenle STGM; Türkiye'de kadın, çocuk, insan hakları, gençlik, çevre, engelliler ve kültür-sanat konularında çalışma yapan sivil toplum örgütlerinin kapasitelerini geliştirmelerini sağlamaya yönelik eğitim çalışmaları yürütüyor.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.