Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Veri Görselleştirme Kataloğu

Güncelleme Tarihi 19.01.2018

Veri Görselleştirme Kataloğu  Türkçeye çevrildi. Katalog veri gazetecilerinin sıklıkla yararlandığı önemli bir araç. Türkçesi burada subdomain olarak yer almakta. Kurucusu Severino Ribecca  ile yürütülen ortak çalışma sonucunda tamamlandı.

haber fotoğrafı

60 görselleştirmenin çevrildiği katalogda, Fonksiyona Göre Ara‘, ‘Liste Olarak Gör bölümleri yer aldığı gibi, ana sayfada yer alan her bir grafik tıklandığında tanım, kullanım fonksiyonu, örnekler, benzer grafikler, görselleştirme sağlayan araçlar, anatomi de yer alıyor.

Çeviri Ekibi Hakkında

Katalog Pınar Dağ editörlüğünde Işıl Yarımoğlu, Sadettin Demirel, Ayşegül Engür, Kübra Sultan Yüzüncüyıl, Onur Hüseyin Teksan, Faruk Aydıner, Örge Tümer, Sabri Eğe tarafından yapıldı.

Çeviri ekibinde 5’i Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü’nden  çeşitli yıllarda  Veri Gazeteciliği (Lisans/Yüksek Lisans) eğimi almış  öğrenciler, 2’si Dağ Medya‘da Veri Gazeteciliği Stajyerliği yapmış yeni medya öğrencileri ile birlikte bir araştırma görevlisi yer alıyor ve çeviri sürecinin editörlüğü ise Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi Pınar Dağ tarafından yürütüldü.

Katalog için tıklayınız.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.