TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Veri Görselleştirme Kataloğu

Güncelleme Tarihi 04.03.2020
Veri gazetecilerinin sıklıkla yararlandığı önemli bir araç olan Veri Görselleştirme Kataloğu Türkçeye çevrildi.

 

haber fotoğrafı

60 görselleştirmenin çevrildiği katalogda, Fonksiyona Göre Ara‘, ‘Liste Olarak Gör bölümleri yer aldığı gibi, ana sayfada yer alan her bir grafik tıklandığında tanım, kullanım fonksiyonu, örnekler, benzer grafikler, görselleştirme sağlayan araçlar, anatomi de yer alıyor.

Çeviri Ekibi Hakkında

Katalog Pınar Dağ editörlüğünde Işıl Yarımoğlu, Sadettin Demirel, Ayşegül Engür, Kübra Sultan Yüzüncüyıl, Onur Hüseyin Teksan, Faruk Aydıner, Örge Tümer, Sabri Eğe tarafından yapıldı.

Çeviri ekibinde 5’i Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü’nden  çeşitli yıllarda  Veri Gazeteciliği (Lisans/Yüksek Lisans) eğimi almış  öğrenciler, 2’si Dağ Medya‘da Veri Gazeteciliği Stajyerliği yapmış yeni medya öğrencileri ile birlikte bir araştırma görevlisi yer alıyor ve çeviri sürecinin editörlüğü ise Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi Pınar Dağ tarafından yürütüldü.

Katalog için tıklayınız.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.