TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Van'da Düzenlenecek STÖ Yönetimi Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 04.12.2019

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında 11-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Van’da gerçekleşecek "STÖ Yönetimi" eğitimi için başvuru süreci başladı.

 

Kim başvurabilir? 

  • Eğitime Van, Muş, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Siirt, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Kars, Batman, Erzincan, Tunceli illerinde, hak temelli çalışma yürüten STÖ’lerden temsilciler başvurabilirler.
  • STGM, eğitim çalışmalarında yerelde savunuculuk faaliyetleri yürüten ve kapasite güçlendirme ihtiyacı duyan küçük ve orta ölçekli STÖ'lere öncelik vermektedir. 
  • Eğitim sürecinin etkin ve verimli ilerleyebilmesi için katılımcı örgüt sayısı 10-15 aralığında tutulacaktır.
  • Eğitime başvuracak STÖ temsilcilerinden en az birinin cinsiyet kimliğinin kadın olması ve yine en az birinin yönetim kurulu üyesi olması tercih sebebi olacak.
  • Eğitime her  örgütü temsilen iki kişi kabul edilecektir. Bu nedenle eğitime başvuracak her iki STÖ temsilcisinin tek bir formu, birlikte doldurması gerekmektedir.

Ne zaman? Nerede?

  • "STÖ Yönetimi" eğitimi 11-13 Aralık 2019  tarihlerinde Van’da üç tam gün olarak gerçekleşecektir. 
  • Eğitime Van dışından katılacak STÖ temsilcilerinin ulaşım ve konaklama masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.
  • Eğitime başvurusu kabul edilen STÖ temsilcilerinin, örgütlerinden ıslak imzalı yetki belgelerini STGM’ye iletmeleri istenecektir.
  • Değerlendirme sonrasında katılımcı değişikliği kabul edilmeyecektir.

Nasıl başvuru yapılır?

Eğitime katılmak isteyen STÖ temsilcilerinin 01 Aralık 2019 Pazar günü saat 17.00’ye kadar aşağıda linki bulunan başvuru formunu doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Değerlendirme sonuçları ise 4 Aralık 2019 Çarşamba günü başvuruda bulunan adreslere e-posta aracılığıyla iletilecektir.

Başvuru Formu

Sorularınız için egitim@stgm.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.