Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Uşak için birlikte düşünüyoruz

Güncelleme Tarihi 03.06.2010
Uşak için birlikte düşünüyoruz

Uşak İli Kalkınma Vakfı tarafından 17 Temmuz’da Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nde “Uşak için birlikte düşünmek” konulu bir toplantı düzenlendi. Toplantıya sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Uşak Valisi Kayhan Kavas, AKP Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, üniversite temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi, DESGEP - STGM Denizli Yerel Destek Merkezi katıldı.

Konuşmasında sivil toplum kuruluşlarının kamudan bağımsız olmaları gerektiğini belirten Uşak Milletvekili Mustafa Çetin’in ardından söz alan Uşak Valisi Kayhan Kavas ise Uşak’ın sorunlarına ortak çözümler getirme, ortak hareket edebilme anlamında sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışmanın önemini vurguladı.

Uşak ili olarak 2002–2007 yılları arasında uygulanan AB destekli beş farklı hibe programı kapsamında toplam bütçesi 1.227,179 Avro olan sekiz projenin finansmanının sağlandığını belirten Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) AB Uzmanı Bülent Özcan, proje ve hibe kaynaklarıyla ilgili bir sunum yaptı.

STGM adına Mert Altıntaş ve DESGEP adına Gökhan Kılınç’ın yaptıkları sunumların ardından toplantı soru ve cevap bölümüyle son buldu.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.