TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Uçan Süpürge Kısa Film ve Karikatürlerinizi Bekliyor

Güncelleme Tarihi 19.02.2015

Uçan Süpürge’de kısa film ve karikatür başvuruları devam ediyor.

18. yaşını 8-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlayacak olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında gerçekleşen "5 Dakikada 18" kısa film yarışması ile Festival boyunca bizleri çizgilerle düşünmeye çağıracak "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" Karikatür Sergisi'ne başvurular devam ediyor.

Festivalin  “18’in Halleri” temasıyla da paralellik gösteren “5 Dakikada 18” kısa film yarışması, Ankara’nın farklı üniversitelerinden 18-24 yaş arası gençlerden oluşan Festival Genç Kurul’unun imzasını taşıyor. “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Karikatür Sergisi’ne yönelik adımlar ise Uçan Süpürge – Obur Mizah Karikatür Dergisi ortaklığında atılıyor.

Son başvuru tarihleri, "senin 18'in nasıldı?" sorusunu 5 dakika içerisinde cevaplamak için 15 Mart 2015, "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" konusunun önemini çizgilerle vurgulamak için ise 1 Nisan 2015.

www.ucansupurge.org sitesinin yanı sıra, Karikatür Sergisi ile ilgili www.oburmizah.com sitesinden de detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz…

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.