TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği Proje Gönüllüleri Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.11.2017

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği;  projeler için, bilim, teknoloji, toplumsal cinsiyet, eğitim bilimleri ve ilgili sosyal ve pozitif bilimler alanlarında çalışmak ve deneyim kazanmak isteyen gönüllüler arıyor.

haber fotoğrafı

Projeler hakkında

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği tarafından yürütülen STEM projeleri, kız öğrencilerin bilim ve teknoloji alanlarına yönlendirilmesini ve bu konuda mesleki anlamda kendilerine bilgi verilerek desteklenmelerini öngörmektedir. Özellikle kız çocukları bilim ve teknoloji alanlarında üretim yapmaları için teşvik etmeyi, yenilikçi düşünmeye sevk etmeyi amaçlamaktadır. Endüstriyel toplumlarda cinsiyetlendirilmiş olan bilim ve teknoloji alanlarındaki eşitsizliği ortadan kaldırmaya yardımcı olmak amacıyla yola çıkan projeler kapsamında, il ziyaretlerinde bulunularak belirlenen okullarda kız öğrencilerin ilgisini STEM alanlarına çekmek ve onları pozitif bilimler konusunda desteklemek amacıyla eğitimler düzenlenmektedir.

Projeler için, bilim, teknoloji, toplumsal cinsiyet, eğitim bilimleri ve ilgili sosyal ve pozitif bilimler alanlarında çalışmak ve deneyim kazanmak isteyen gönüllülere ulaşılmak istenmektedir.

haber fotoğrafıGönüllü destekçilerden beklenenler

  • Proje kapsamında ziyaret edilecek illerdeki saha çalışmalarına düzenli olarak katılmak,
  • STEM eğitimleri hakkında fikir sahibi olmak ve okul çalışmalarında STEMmaker kişilere kolaylaştırıcılık yapmak,
  • STEM ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki gelişmeleri takip etmek,
  • Liselerde öğrenim gören öğrencilerle uyumlu iletişim kurmak,
  • Proje ekibiyle koordineli olarak ek faaliyetlerin ve eğitim programının düşünce sürecine katılmak,

Başvurularınızı 14 Kasım 2017 Salı mesai bitimine kadar info@ucansupurge.org adresine “STEM – Gönüllü Başvurusu” konu adıyla gönderebilirsiniz.

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.