TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Twitter'da artık retweet'e yorum eklenebiliyor

Güncelleme Tarihi 08.04.2015

Twitter yeni bir özelliğini bugün itibariyle devreye soktu. Artık retweet'lere yorum eklenebiliyor.

Dün gün boyu erişime kapatılan Twitter kullanıcıların ilgi göstereceği düşünülen yeni özelliğini bugün hizmete sundu.

Artık herhangi bir tweet'i retweet ederken kullanıcı isterse kendi yorumunu da ekleyebilecek. Böylece RT yaparken leyhte veya aleyhte bir değerlendirme yazılabilecek.

soL Haber Portalı

Twitter, retweet’lere yorum ekleyebilme özelliğini kullanıma sundu

Twitter geçen yazdan bu yana üzerinde çalıştığı “retweet’lere yorum ekleyebilme” özelliğini resmi olarak duyurdu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar bir tweet’i retweet ederken,140 karakterlik mesaj limitini kaybetmeden yorum ekleyip paylaşabilecekler.

Önceden yorum yapmak istediğiniz tweet’i “Quote Tweet” (Tweet’i alıntıla olarak çevirebiliriz) özelliğini kullanıyordunuz ancak bu mesaj içerisindeki karakter limitinizi kullandığı için çoğu zaman yorumunuzu yapabilecek kadar yeterli karakter sayınız kalmıyordu. Yeni gelen özellikle retweet’lediğiniz tweet’in karakteri kullanılmayacak ve yorumunuzu ekleyebilmeniz için 140 karaktere sahip olacaksınız.

retweet-yorum

retweet-yorum-2Retweet’lere yorum yapma ekranı ve yaptıktan sonraki görünümü yukarıda eklediğimiz görsellerde bulabilirsiniz. Özellik şu an için Twitter tarayıcı sürümü ve iOS sürümünde kullanılabiliyor. Yakın zamanda Twitter’ın Android uygulamasına da geleceğini belirtelim.

Webrazzi

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.