TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

TÜSEV İzmir Yerel İstişare Toplantısı

Güncelleme Tarihi 14.10.2019
Etiketler: STGM İzmir, TÜSEV
TÜSEV İzmir Yerel İstişare Toplantısı

Turkiye Üçuncu Sektor Vakfı, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneg i (STGM) ve Yaşama Dair Vakıf (YADA) ile birlikte Haziran 2012 itibarıyla “Türkiye’de Sivil Toplumun Gelişimi ve Sivil Toplum-Kamu İşbirliğinin Güçlendirilmesi” projesini gerçekleştirmektedir.

Projede öngörülen faaliyetlerden bir tanesi, Türkiye’de sivil toplum-kamu diyaloğunun iyileştirilmesi amacıyla, gerek sivil toplum örgütlerinin gerekse kamunun üzerinde anlaştığı ilkeleri içeren “Davranış İlkelerinin” oluşturulmasıdır. Proje kapsamında, sivil toplum örgütlerinin görüş, beklenti ve önerilerinin paylaşılmasına yönelik olarak TÜSEV farklı şehirlerde istişare toplantıları düzenlemektedir. Bu toplantıların dördüncüsü 05 Aralık 2012’de STGM İzmir Yerel Destek Merkezi’ nde düzenlendi.

Toplantıya Mültecilerle Dayanışma Derneği (Mülteci – Der), İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (Mazlum – Der) İzmir Şubesi, İHD İzmir, SiyahPembe Üçgen İzmir Derneği, Çiğli Evka Kadın Kültür Derneği, Buca Engelliler Derneği ve STGM İzmir katıldı.

Kolaylaştırıcılığını TÜSEV proje koordinatörü Selen Lermioğlu Yılmaz' ın yaptığı toplantının birinci bölümünde sivil toplum örgütü temsilcileri, kamu kurumlarıyla olan ilişkilerine ve işbirliklerine dair olumlu gelişmeleri ve deneyimlerini paylaştılar.

Kamu kurumlarıyla olan ilişkilerine ve işbirliklerine dair olumsuz deneyimleri ve karşılaştıkları sorunları aktarıldığı ikinci bölümün akabinde ise katılımcılar iki gruba bölünerek farklı rollere büründüler ve sivil toplum - kamu işbirliğinin ilkeleri, her iki tarafın rol ve sorumlulukları nelerdir üzerine grup tartışması gerçekleştirildi.

 

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.