TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Türkiye’nin İlk Çiftlik Hayvanları Koruma Barınağı İzmir’de kuruldu

Güncelleme Tarihi 11.09.2017

Türkiye’nin ilk çiftlik hayvanları barınağı 9 Eylül 2017’de İzmir’de kuruldu.

Türkiye’nin ilk çiftlik hayvanları barınağı 9 Eylül 2017’de İzmir’de kuruldu. İçinde yaklaşık 700 hayvan (7 buzağı, 15 koyun, 10 keçi, değişik türlerde 300 tavuk, 50 ördek/kaz, 50 tavşan, ayrıca diğer kanatlılar, 3 at,1 eşek, 150 kedi, 64 köpek ve 7 su kaplumbağası) koruma altına alındı.

Barınağın resmi facebook sitesinde barınağa alınarak koruma altına alınan hayvanların ilk günlerine yer veriliyor. Sayfa editörlerinden Hilal Öz Can’ın yaptığı açıklama da şöyle:

Haber fotoğrafı

“Kurtarma faaliyetleri 4-5 yıl önce başladı”

Diğer bir paylaşımda, “İlk 4 buzağımızı normal koşullarda birkaç gün önce kesilecekleri mezbahadan çekip aldığımız 9 Eylül 2017 tarihini, İzmir FARM sanctuary için sembolik başlangıç ve kuruluş tarihi olarak kabul ediyoruz. (Ancak Sibel Çağlar’ın çiftlik/besin hayvanlarını kurtarma faaliyetlerinin geçmişi 4-5 yıl daha geriye gidiyor aslında.)” ifadelerine yer veriliyor.

Haber fotoğrafı

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.