TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Türkiye’de Sosyal Girişimlerin Durumu Araştırma Raporu

Güncelleme Tarihi 29.07.2019

2009 yılında British Council'ın başlattığı ve dört kıtada 31 ülkede yürütülen "Küresel Sosyal Girişim Programı" kapsamında yürütülen bir araştırma dizisinin parçası olan "Türkiye’de Sosyal Girişimlerin Durumu" araştırma raporu Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.

Sosyal ve çevresel sorunları ele almak, kapsayıcı büyümeyi ve sürdürülebilir gelişimi desteklemek vetoplumlar için olumlu değişim yaratmak amacıyla, sosyal girişimlerin geliştirilmesini hedefleyen Program kapsamında hazırlanan raporda Türkiye’deki sosyal girişim alanının mevcut büyüklüğü, ölçeği ve kapsamı ile sektörün gelecek potansiyeli ortaya konuyor.

Araştırmanın önsözünde sosyal girşim alanını canlı olduğun ve alandaki çeşitliliğin giderek arttığını söylenirken, Türkiye’de sosyal girişimlerin en yaygın bulunduğu sektörün ise  eğitim sektörü olduğu belirtildi. 

Araştırmanın Türkçe online versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz. İngilizce online versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.