Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Türkiye’de Çocuğa Yönelik Aile İçi Şiddet Araştırması Konferans Daveti

Güncelleme Tarihi 20.05.2014

2013 yılında, Boğaziçi Üniversitesi, Hümanist Büro ve Frekans Araştırma tarafından Türkiye’de 0-8 yaş arası çocuklara yönelik aile içi şiddet konusunda, ulusal ölçekte bir araştırma gerçekleştirilmiştir. Araştırma; çocukların daha sağlıklı, güvenli ve destekleyici bir ortamda yetişmelerine destek olmak amacıyla kurulmuş Hollanda merkezli bağımsız bir kuruluş olan ve 15 yıldan fazla bir zamandır Türkiye’de farklı paydaş ve ortaklıklarla çalışma yürüten Bernard van Leer Vakfı tarafından desteklenmiştir.

aile cocuk siddetAmacımız; araştırma ile elde ettiğimiz sonuçları, Türkiye’de çocuğa yönelik aile içi şiddetle mücadeleye yönelik çalışma yürüten kurumlara sunmak ve onların faaliyetlerine bu suretle destek olabilmektir.

Bu kapsamda, araştırmamızın sonuçlarını paylaşmak ve değerlendirmek üzere 27 Mayıs 2014 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de ekteki gündem ile düzenlenecek konferansımıza katılımınızdan onur duyarız.

Saygılarımızla, 

Organizasyon Ekibi 

www.ailecocuksiddet.info

Sorularınız ve katılımınıza dair bilgi vermek için: info@ailecocuksiddet.info

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.