TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı Teklif Çağrısı – Bilgilendirme Toplantıları

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Türkiye ve AB üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında sürdürülebilir yapılar oluşturmayı hedefleyen Şehir Eşleştirme Hibe Programına ilişkin teklif çağrısı 4 Ocak 2018 tarihinde duyuruldu.

Toplam bütçesi 2,6 milyon avro olan hibe programı kapsamında Türkiye ve AB yerel yönetimleri arasında kardeş şehir ilişkilerini ve yerel yönetimlerin AB bütünleşme sürecindeki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan projelere öncelik verilecektir. Türkiye’den belediyeler, il özel idareleri, mahalli idare birlikleri, valilikler ve kaymakamlıklar ile AB üyesi ülkelerden yerel yönetimlerin ortaklaşa geliştirecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla da 130 bin avro hibe desteği sağlanacaktır. Türkiye'den STÖ'ler eş başvuran olabiliyorlar.

Proje başvurularının 9 Mart 2018 tarihinde saat 17.00’a kadar Merkezi Finans ve İhale Birimine (www.mfib.gov.tr) yapılması gerekmektedir. 

eşleştirmeDetaylı bilgi için

Hibe programının tanıtımı amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir.  Toplantılara ilişkin yer, tarih ve adres bilgileri aşağıda yer almaktadır.

22 Ocak 2018, Trabzon - Zorlu Grand Hotel
25 Ocak 2018, Malatya - DoubleTree by Hilton Hotel
30 Ocak 2018, İzmir - Swissôtel Büyük Efes İzmir
1 Şubat 2018, Antalya - Akra Barut Hotel
6 Şubat 2018, İstanbul - Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel
8 Şubat 2018, Brüksel - TOBB Brussels Office,
13 Şubat 2018, Gaziantep - Gaziantep Şirehan Hotel

Bilgilendirme toplantısına katılmak için http://bit.ly/2lT9Qpk adresinden elektronik kayıt formu doldurulması gerekmektedir.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.