TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Türkiye – Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor!

Güncelleme Tarihi 12.08.2016

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasların artırılmasını ve her alanda işbirliklerinin teşvik edilmesini amaçlıyor. Hrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği desteği ile hayata geçirdiği Seyahat Fonu ile Temmuz 2016 – Temmuz 2017 arasında; Türkiye ve Ermenistan’dan en az 180 kişinin komşu ülkedeki faaliyet ve araştırmalarını, gidiş-dönüş seyahat masraflarını karşılamaya devam ediyor.

2016-2017 Seyahat Fonu Başvuru Takvimi
Başvuru Dönemleri Son Başvuru Tarihleri Yararlanıcıların Açıklanacağı Tarihler Hedeflenen Yararlanıcı Sayısı
8. 24 Ağustos 2016 10 Eylül 2016 Türkiye’den 29, Ermenistan’dan 16
9. 24 Kasım 2016 10 Aralık 2016 Türkiye’den 29, Ermenistan’dan 16
10. 24 Şubat 2017 10 Mart 2017 Türkiye’den 29, Ermenistan’dan 16

Temmuz 2016-Temmuz 2017 arasındaki ziyaretler için Seyahat Fonu’na başvurular, yukarıda belirtilen başvuru dönemlerinden herhangi birinde yapılabilir. Bununla birlikte, Seyahat Fonu desteği ile komşu ülkeye yapılacak ziyaretler, aşağıda belirtilen seyahat tarihi aralıklarına göre ayarlanmalıdır.

Desteklenecek Seyahat Tarihi Aralıkları
15 Eylül - 31 Aralık 2016
15 Aralık 2016 – 31 Mart 2017
15 Mart – 15 Temmuz 2017

sınırları aşıyoruzHrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği desteği ile, Nisan 2014 – Mayıs 2015 arasında, Türkiye ve Ermenistan’ın farklı şehirlerinden 210 kişinin komşu ülkeye ziyaretlerini karşıladı. Temmuz-Eylül 2015 arasında ise Ankara ve Yerevan’daki İngiltere Büyükelçiliklerinin ortak desteği ile 26 kişi Seyahat Fonu’ndan yararlandı. Seyahat Fonu yaralanıcılarının, komşu ülkeye yaptıkları ziyaretler sonrası izlenim ve deneyimleri Sınırları Aşıyoruz internet sitesi üzerinden paylaşılmaya devam ediyor.

Seyahat Fonu, her iki ülkedeki gençler, üniversite öğrencileri, üniversite kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, lise öğrencileri ve öğretmenleri, akademisyen ve araştırmacılar, gazeteciler, doktorlar, avukatlar, yazarlar, yayıncılar, sanatçılar, spor kulüpleri, sporcular, iş dünyası ve yerel yönetimlerinkomşu ülkeye belirli amaçlarla yapacakları seyahatlere destek vermeyi amaçlayan bir fon havuzu olarak kurgulandı. Vakıf, Seyahat Fonu ile Ermenistan ve Türkiye’den sivil toplum, gençlik ve gönüllülük, insan hakları ve demokrasi, eğitim, çevre, tarih, kültür-sanat, kalkınma, spor, toplumsal cinsiyet, tıp, hukuk, bölgesel işbirliği ve Avrupa entegrasyonu gibi çeşitli temalar çevresinde gerçekleştirilecek işbirliklerine katkı sunmayı amaçlıyor. 
***
Seyahat Fonu başvuruları, Türkiye ve Ermenistan’dan altı üyenin görev yapacağı bağımsız bir Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve seçim sonuçları Sınırları Aşıyoruz internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyeleri
Anahit Minassian 
Dikran Altun 
Feray Salman 
Gayane Mkrtchyan
Gülesin Nemutlu
Nelli Minasyan

Başvuru Formu’nu doldurmadan önce, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Yönetmeliği’ni okuyunuz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvurunu Formu’nu doldurmak için tıklayınız

Sorularınız için proje koordinatörlerimiz Nazlı Türker (seyahatfonu@hrantdink.org), Anna Yeghoyan veya Armenuhi Nikoghosyan’la (travelgrant@hrantdink.org) iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen
Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı
kapsamında Avrasya Ortaklık Vakfı ve Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliğiyle yürütülmektedir.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.