TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Türkiye-Ermenistan Burs Programı Ankara Bilgilendirme Toplantısı

Güncelleme Tarihi 04.07.2014

Hrant Dink Vakfı’nın iki komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla oluşturduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında hayata geçen Türkiye-Ermenistan Burs Programı ve Ermenistan’da programa ev sahipliği yapacak 25 Ev Sahibi Kuruluş ve önerdikleri programlar ile ilgili Ankara’da yapacağımız bilgilendirme toplantısında sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Program: Sema Kılıçer, Türkiye-Ermenistan Burs Programı Seçici Kurul Üyesi
                   Feray Salman, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyesi
                   Zeynep Sungur, Hrant Dink Vakfı
                   Burcu Becermen, Hrant Dink Vakfı

Toplantı Tarihi: 8 Temmuz 2014, Salı, 14:00-16:00

Toplantı Yeri: Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi
                         Konur Sok No: 1 Kızılay / Ankara


LCVzeynepsungur@hrantdink.org, (212) 240 33 61
                                                                           

TÜRKİYE-ERMENİSTAN BURS PROGRAMI

başvuruları başlıyor!

Türkiye’den 63, Ermenistan’dan 25 farklı Ev Sahibi Kuruluş, komşu ülkeden gelecek profesyonellere ev sahipliği yapacak.

beyond bordersHrant Dink VakfıAvrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında, komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nı oluşturdu. Burs Programı, Ermenistan ve Türkiye'den toplam 18 profesyonele, dört ila sekiz ay boyunca komşu ülkede yaşama ve belirli bir Ev Sahibi Kuruluş bünyesinde özel bir işbirliği programına katılma imkânı sağlayacak.

Ev Sahibi Kuruluşların önerdiği program teklifleri dışında, kendi proje fikirlerini komşu ülkede hayata geçirmek isteyen adaylar da başvurularını sunabilecek.

Program, iki komşu ülke arasında uzmanlık paylaşımı ve kalıcı işbirliğine en çok ihtiyaç duyulan akademi, sivil toplum, basın, kültür-sanat, çeviri-dil eğitimi, hukuk ve benzeri alanlardaki faaliyetleri destekleyecek.

Kimler Başvurabilir?

·  Akademisyenler ve bağımsız araştırmacılar

·  İnsan hakları savunucuları, feministler, LGBTİ aktivistleri, çevre aktivistleri

·  Gazeteciler, muhabir ve foto-muhabirler

·  Fotoğrafçılar, sanatçılar, tasarımcılar, mimarlar

·  Yazarlar, çevirmenler

·  Hukuk ve halkla ilişkiler uzmanları

·  Kendi proje fikirlerini hayata geçirmek isteyen bütün adaylar

Türkiye ve Ermenistan vatandaşları ile Türkiye ve Ermenistan’da ikamet eden adaylar Burs Programı’na başvurabilirler. Burs Programı’na katılmak isteyen adaylar, İngilizce başvuru formunu doldurup, iki adet referans mektubu ve özgeçmişleri ile en geç 20 Temmuz 2014’e kadar, fellowship@hrantdink.org adresine göndererek başvuru yapabilir. Başvuru formunu doldurmadan önce, programın amaç ve katılım koşullarının yer aldığı Türkiye-Ermenistan Burs Programı Yönetmeliği’ni lütfen okuyunuz.

Program için gelen başvurular Hrant Dink Vakfı tarafından ilgili Ev Sahibi Kuruluşlara iletilecek olup, Ev Sahibi Kuruluşlar başvuru yapan adayları kendi tercihleri doğrultusunda belirleyecek. Avrupa Birliği desteği ile hayata geçirilen programın mevcut bütçesi 18 profesyonelin katılımına imkân verecek.

 Bu süreçte, 18’den fazla adayın tercih ettikleri Ev Sahibi Kuruluşla eşleşmesi durumunda, nihai bursiyerleri belirlemek amacıyla, Türkiye ve Ermenistan’dan üç üyenin görev yapacağı bağımsız bir Seçici Kurul devreye girecek. Seçici Kurul üyeleri kendi deneyim ve görüşleri ışığında bireysel olarak görev yapacak olup, yapacakları değerlendirmeler bağlı oldukları kurum ve kuruluşların görüşlerini yansıtan bir seçim olarak değerlendirilmemelidir.Program hakkında daha detaylı bilgi ve sorularınız için proje koordinatörleri Zeynep Sungur ve Anush Babajanyan ile fellowship@hrantdink.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye-Ermenistan Burs Programı Seçici Kurul Üyeleri

Arevik Saribekyan


İbrahim Betil


Sema Kılıçer 

eu flag

Türkiye-Ermenistan Burs Programı Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında yürütülmektedir.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.