TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Türkiye-Ermenistan Burs Programı 5. Dönem Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 23.06.2020

Hrant Dink Vakfı, iki komşu ülkeden uzmanlar arasında tanışıklıkların artması, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımına olanak sağlaması amacıyla Avrupa Birliği tarafından desteklenen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı (ATNP) kapsamında, Gümrü Gençlik Girişimi Merkezi işbirliğiyle hayata geçirdiği Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nın yeni dönemi için başvuruları almaya başladı.

Program kapsamında Ermenistan ve Türkiye'den toplam 8 uzmanın akademi, sivil toplum, basın, kültür-sanat, sağlık, bilişim teknolojileri gibi pek çok alanda yürüteceği, bir ay sürecek faaliyetlerini Nisan 2020 - Temmuz 2021 arasındaki süre boyunca desteklenecek.  Başvuru çağrısı 8 bursiyer belirlenene kadar sürekli açık kalacakken, başvurular alındıkça değerlendirmeler yapılacağı için erken başvuru yapılması öneriliyor. 
 
 
Başvuru koşulları ve gerekli evraklar:
  • Programa Türkiye veya Ermenistan vatandaşları ya da iki ülkenin birinde ikametgahı olanlar başvurabilir
  • Programa başvurmak için İngilizce bilgisi ön koşuldur
  • Başvuru formunu eksiksiz olarak İngilizce doldurmak gerekmektedir
  • En fazla iki sayfa olacak güncel CV’nin ve en fazla üç sayfa olacak niyet mektubunun başvuru formuna yüklenmesi gerekmektedir.
Başvuru süreci ve değerlendirilmesi:
  • Adaylar, ev sahibi kuruluşlar arasından en fazla üç tanesini seçebilir. Üç tercihin sıralanması kişinin öncelik sıralaması ile aynı olmalıdır.(1.tercihi - 1.belirteceği kurum olacak şekilde)
  • Başvurunun yapılmasını takip eden on gün içerisinde teknik değerlendirme yapılacaktır ve gerekli görülmesi durumunda adaylardan ek bilgiler ve/veya belgeler (referans vb.) istenecektir.
  • Her başvurunun nihai değerlendirmesi 60 gün sürecek ve Hrant Dink Vakfı tarafından yapılacaktır.

Başvuru formu ve detaylar için lütfen tıklayınız.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.