TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları İçin Fon Rehberi

Güncelleme Tarihi 24.05.2012

Bu rehberde  Türkiye’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK’lar) için hazırlanmıştır. Amacı, farklı alanlarda çalışan Sivil Toplum Kuruluşlarının faaliyetlerini desteklemek için başvurabilecekleri kaynaklar hakkında bilgi vermektedir.

Rehberde yer alan bilgiler, ulusal ve uluslararası mecrada Sivil Toplum Kuruluşlarına fon sağlayan birçok kurum ve kuruluş incelenerek derlenmiştir. Çalışmalarında coğrafi olarak Türkiye’yi içine alan kurum ve kuruluşlar, 4 farklı kategori altında yer almaktadır.

- Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

- Büyükelçilikler ve Konsolosluklar

- Devlet Kurumları ve Uluslararası Kuruluşlar

- Özel Şirketler

Kurum ve kuruluşlar, her bölümde alfabetik olarak sıralanmıştır. Rehberde, fon veren her kurum ve kuruluşla ilgili kısa bilgi, öncelikli çalışma alanları, hibe başvuru süreci hakkında önemli bilgiler, başvuru belgeleri ve daha ayrıntılı bilgileri kapsayan internet siteleri ve iletişim adreslerini bulabilirsiniz.

Kaynak: TACSO

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.