TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Türkiye Barış Zirvesi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 22.04.2015

Genç Barış İnisiyatifi Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Barış Zirvesi 28 Nisan Salı Günü Marmara Üniversitesi'nde gerçekleşecek.

 

Barış konusunda Türkiye’nin Dünya üzerindeki stratejik rolüne dikkat çekecek olan Zirvede 3 farklı oturum yer alıyor. “Sanat”, "Ekonomi” ve “Özel” Oturum şeklinde yürütülecek olan Barış Zirvesi; tüm gün saat 09:30 ile 18:30 aralığında devam edecek. Ünlü iş adamları, sanatçılar, akademisyenler ve gazetecilerin konuşmacı olarak katılacağı zirvenin sonunda katılımcılara e-sertifika veriliyor. 

Türkiye'nin Ortadoğu ve Dünya üzerinde “Barış” konusunda stratejik rol oynadığı bu yıllarda, ülkemizin sanat ve ekonomi alanlarında öne çıkmış isimlerin, gazetecilerin ve akademisyenlerin bir araya geleceği zirvede, barışın önemine ve barış inşası kavramlarına vurgu yapılacak.

Barışın sadece kaybedildiği zamanlarda hatırlanan değil daima korunması bilincinin aktif olarak ayakta tutulmasına inanan GBİ, bu zirve ile gençleri ilgi duydukları alanlardan önemli isimlerle buluşturarak barışın inşasına ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak istiyor. GBİ, toplumsal ve küresel barışın korunması ve sürdürülebilirliği adına öncü nitelikte olan bu zirve sayesinde insanlarda var olan "barış" algısını somutlaştırmayı, insan hakları, hoşgörü, birlikte yaşama kültürü gibi kavramlar hakkında toplumsal farkındalığı geliştirmeyi hedefliyor.

Zirveye katılmak isteyenler; http://www.turkiyebariszirvesi.com/ adresinden detaylı bilgi alarak kayıt olabilirler.

Türkiye Barış Zirvesi Katılım Formu

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.