Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Türk-İsveç İş Birliği Birimi 2020 Yılı Projeleri İçin Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 29.08.2019
Türkiye ve İsveç arasındaki iş birliğini güçlendirmek amacıyla faaliyet gösteren Türk-İsveç İş Birliği Birimi 2020 dönemi için yeni hibe desteğini duyurdu.
 
Başvurular için son tarih 14 Ekim 2019. 

2001'den bu yana iki ülke arasındaki işbirliğini desteklemek üzere çalışma yürüten Türkiye-İsveç İşbirliği Bölümü, Türkiye'deki sivil toplum kuruluşlarını desteklemeyi, kaynak işlevi görmeyi ve bir platform oluşturmayı amaçlıyor. Birimin faaliyetleri, İsveç'in Doğu Avrupa, Batı Balkanlar ve Türkiye ile olan reform iş birliğinin sonuç odaklı stratejisiyle (2014-2020) yönlendirilmektedir. Stratejiye buradan ulaşabilirsiniz.

2020 yılı için öncelikli proje konu başlıkları şöyle;

  • İnsan hakları, özellikle ifade özgürlüğü ve demokratik katılım ve hesap verebilirliği ilerletmek için imkan sunan çalışmalar.
  • Kadınların ve kız çocukların her düzeyde ve her alanda karar alma süreçlerine katılımını ve etkisini arttırmak ve seslerini duyurabilecekleri ortamlar sunmak.
  • Sosyal kutuplaşma ve ayrımcılığa karşı çoğulcu bir sivil toplumu güçlendiren çalışmalar.
  • İnsan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğü konusunda özgür ve bilinçli bir kamuoyu tartışmasını teşvik eden çalışmalar.

Hibe çağrısının detayları için lütfen bakınız.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.