Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Toplumsal Barış Ağı Çalıştayı Diyarbakır'da. Şimdi Başvurun!

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) tarafından genel koordinasyonu yapılan ve bir çok ilden sivil toplum örgütünün yanı sıra gazeteci, yazar, akademisyen, kanaat önderi ve meslek örgütlerinin de içerisinde yer aldığı "TOPLUMSAL BARIŞ AĞI "bir yıldır ülke genelinde çeşitli toplantı ve çalıştaylar düzenlemektedir. 

Temel amacı ülkede kalıcı bir barışın tesis edilmesi ve demokrasi kültürünün geliştirilmesi olan bu projemizin ülke genelinde bilinilirliğini arttırmak, barışın inşasında  STÖ ve aktivistlerin rol ve katılımlarını arttırmak, farklı kesimlerin bir araya gelerek toplumsal barış konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunmaları amacıyla Diyarbakır, Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Van, Batman, Hakkari, Malatya ve Şanlıurfa'da çalıştay düzenlenmiştir. 

13 Ocak 2018 tarihinde İzmir'de yapılan çalıştayda alınan karar çerçevesinde 24 Şubat 2018 Cumartesi günü Diyarbakır'da ülke genelinde katılımcıların davetli olacağı geniş katılımlı bir çalıştay yapılacaktır.

ditam logoÇalıştayımıza ülke genelinden sivil toplum örgütü temsilcileri ve aktivistler başvuru yapabileceklerdir. Ancak gerek proje bütçesi, gerekse de toplantı organizasyonu açısından "TOPLUMSAL BARIŞ AĞI"nın üyelerine öncelik verilecektir. Başvuru süreci ve değerlendirmelerin yapılarak geri bildirimlerde bulunabilmemiz için ekteki başvuru formunu 15 Şubat 2018 Perşembe gününe kadar lezginyalcin@gmail.com veya ditam.der@gmail.com adreslerinden birine göndermenizi, barışın inşası sürecine dahil olmak isteyen çevrenizdeki Sivil Toplum Örgütleri, aktivistler, gazeteciler, akademisyenler, yazarları da başvuru sürecinden haberdar etmeniz konusunda yardımlarınızı rica ediyoruz.

Katılımcıların ulaşım, konaklama ve bir günlük yemek/ara ikram giderleri DİTAM tarafından karşılanacaktır.

Toplantı programı katılımcılara daha sonra gönderilecektir.

Toplumsal Barış Ağı ile Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.ditam.org.tr adresini ziyaret edebilirsainiz.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.