Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Toplantı ve Gösteri Hakkı İle Örgütlenme Özgürlüğünün İzlenmesi Çalışması

Güncelleme Tarihi 08.06.2016

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği, yürüttüğü "Toplantı ve Gösteri Hakkı İle Örgütlenme Özgürlüğünün İzlenmesi Çalışması" kapsamında bir anket yapıyor. Anket aracılığıyla iç güvenlik yasasının yürürlüğe girmesinin ardından yeni düzenlemelerin pratikteki yansımalarının değerlendirilmesini hedefleniyor.

 
kart
 
eşhidEşit Haklar İçin İzleme Derneği olarak ayrımcılığın önlenmesi, insan hakları ve farklılıklara saygının geliştirilmesi ve demokratik bir toplumun yaratılması için izleme ve raporlama çalışmaları yapmaktayız. 2015 Ekim ayından itibaren de Toplantı ve Gösteri Hakkı İle Örgütlenme Özgürlüğünün izlenmesi ile ilgili çalışıyoruz. Bu izleme ve raporlama çalışmasında iç güvenlik yasasının yürürlüğe girmesinin ardından yeni düzenlemelerin pratikteki yansımalarının değerlendirilmesini hedefliyoruz. Bu çerçevede aslında hepimizi etkileyen örgütlenme özgürlüğüne yönelik kısıtlamaları, kurumlar üzerindeki baskıyı da ölçmeye çalışıyoruz. 

Sizden ricamız bu anketi yanıtlamanız. Anket online olarak buradan doldurabilir ya da dijital halini esithaklar@gmail.com mail adresine yazarak alabilirsiniz.
Anket Adresi: https://www.surveymonkey.com/r/ESHID  
 
Cevaplamak istemediğiniz soruları boş bırakabilirsiniz. Paylaştığınız bilgiler kesinlikle üçüncü kişiler ve kamuoyu paylaşılmayacak, sadece istatistiki veri olarak raporumuzda yer alacaktır. Raporumuzda kurum ve kuruluş  isimleri yer almayacaktır. 

Desteğiniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.
 
Toplantı Gösteri Hakkı İzleme Twitter Hesabı: https://twitter.com/ToplantGosteri
 
Eşit Haklar için İzleme Derneği
 
 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.