Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

TOHAD Engelli Hakları Temel Savunuculuk Eğitimi Düzenledi

Güncelleme Tarihi 11.04.2019

Engelli hakları konusunda savunuculuk başta olmak üzere çalışmalar yürüten Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği (TOHAD) geçtiğimiz hafta iki günlük Engelli Hakları Temel Savunuculuk Eğitimi'nde sivil toplum örgütleriyle buluştu.  Avrupa Birliği tarafından desteklenen Birlikte: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı kapsamında düzenlenen  eğitime Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren 23 STÖ temsilcisi katıldı.

6- 7 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen eğitim toplantısında engelli bireylere yönelik algı ve kavramlar açıklanırken ulusal ve uluslararası düzeyde engelli hakları ele alındı.Engellilere yönelik ayrımcılığın konuşulduğu eğitimde temel savunuculuk yöntemleri ve dezavantajlı grupların haklarının kazanımında savunuculuk üzerine de çalışıldı.

Katılımcıların yoğun ilgiyle takip ettiği atölye ve eğitim çalışmasında katılımcılardan benzeri eğitmlerin tekrarlanması talebi de geldi.  

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.