TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

The Prince Claus Fonu Ağ Ortaklığı Hibe Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 25.12.2019
Kültürel ve sanatsal girişimleri desteklemek, yaratıcı sesleri büyütmek için çeşitli çalışmaları destekleyen The Prince Claus Fonu, kuruluşların güçlü ve ilgili kültür sanat organizasyonlarıyla birlikte sürdürülebilir uluslararası ağ oluşturması hedefiyle yeni dönem çağrısı yayınlandı. Ağ ortaklık hibesi için son başvuru tarihi 10 Şubat 2020.

Fon ifade özgürlüğü üzerinde çalışan kültürel organizasyonların yerel faaliyetlerini destekleyen küresel bir ağı oluşturmayı ve bu ağ aracılığıyla dünyanın diğer bölgelerinde benzer düşünen kuruluşlarla düzenli alışveriş, işbirliği ve bilgi paylaşımını sağlamayı hedefliyor.

Üç yıl sürecek olan programda öncelikli desteklenecek alanlar şöyle; 

  • İfade özgürlüğü üzerinde çalışan kültürel organizasyonların yerel faaliyetlerini destekleyen küresel bir ağın oluşturulması; dünyanın diğer bölgelerinden benzer düşünen kuruluşlarla düzenli değişim, işbirliği ve bilgi paylaşımının sağlanması;
  • Kültürel organizasyonların etkilerini optimize etmek için yeteneklerini ve yapısal sürdürülebilirliğini güçlendirmek;
  • Yerel toplulukların kendilerini ifade etmelerini sağlayan yeni yerel kültürel girişimlerin sağlanması

Başvuru dökümanları için buraya bakabilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.