TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Telgraf - 24.05.2008

Güncelleme Tarihi 12.01.2011

STGM Gaziantep’te!
 
Adana Yerel Destek Merkezi ve STK'lara yönelik yeni AB Hibe Programının tanıtımı için Gaziantep'te sivil toplum kuruluşlarıyla buluşuyor.

STGM yetkilileri Mert Altıntaş ve Funda Küçüncan, STGM Adana Yerel Destek Merkezi yetkilileri A. Leyla Sağlamtimur ve Emine Fulsen Halil, Doğu Akdeniz Sivil Toplum Platformunu (DASP ) temsilen Aydın Görgün Gaziantep ilinde çalışan Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile bir toplantı yapacaklardır.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi, STGM Adana Yerel Destek Merkezi'nin STK'lara verdiği hizmetlerin anlatılacağı toplantıda; AB destekli "Türkiye'de Sivil Toplumun Desteklenmesi: Katılımcı Demokrasi için Yerel Hareket" Hibe Programı tanıtımı da yapılacaktır.

Türkiye'de sivil girişimlerin/STK'ların kapasitelerini güçlendirerek katılımcı demokrasinin gelişimine katkıda bulunulması amaçlanan bu hibe programı ile yerel düzeyde çalışmalar yapan STK'ların küçük ölçekli projelerine destek verilecektir.

Program kapsamında neler var?

 Yerelde var olan sorunlara dikkat çekilerek farkındalık yaratmak için düzenlenecek faaliyetler

 STK'ların faaliyetlerini güçlendirmek ve etkisini arttırmak için düzenlenen tanıtım ve halkla ilişkiler faaliyetleri ve ağ oluşturmaya yönelik çalışmalar

 STK'ların faaliyetlerinde katılımcı süreçleri geliştiren girişimler desteklenecektir.

Programa toplumsal cinsiyet, çevre ve doğanın korunması, çocuk hakları, engelli hakları, gençlik, insan hakları, yerel kültür ve kültürel haklar alanlarında çalışan yerel STK'lar başvurabilecektir.

Toplam bütçenin 400.000 EURO olduğu program kapsamında STK'lar tarafından yürütülecek projelere en az 5.000 EURO ve en fazla 10.000 EURO tutarında destek sağlanacaktır.

Programın Sözleşme Makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi'dir. Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) programın teknik uygulamasından sorumlu olacaktır ve hibe projelerinin izleme çalışmalarını koordine edecektir.

Programın içeriğinin ve başvuru koşullarının detaylı olarak anlatıldığı Hibe Başvuru Rehberi ve başvuruya ilişkin diğer belgelere aşağıdaki internet sitelerinden ulaşılabilir.

— Merkezi Finans ve İhale Birimi: www.mfib.gov.tr

— STGM: eski.stgm.org.tr

Gaziantep'te buluşuyoruz

Hibe Programını tanıtmak üzere STGM tarafından Adana, Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Osmaniye ve Mersin illerinde, öncelikle çocuk, gençlik, engelliler, toplumsal cinsiyet, çevre, insan hakları ve kültür/sanat konularında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına yönelik tanıtım toplantıları düzenlenecektir.

Bu kapsamda 27 Mayıs 2008 Salı günü 17.00– 18:00 saatleri arasında İNCİLİPINAR MAH GAZİMUHTAR PAŞA BULVARI TEKEREKOĞLU İŞ MERKEZİ KAT 2 NO 72 ŞEHİTKAMİL adresindeki GÜNFED toplantı salonunda bir tanıtım toplantısı düzenlenecektir.

Katılımınızı bekliyoruz.

Görüşmek dileğiyle.

A. Leyla SAĞLAMTİMUR

STGM Adana YDM Koordinatörü

http://www.telgraf.net/haberler.asp?haberID=6230&showSt=false

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.