Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

TACSO'dan Açık Çağrı: Mor Çatı, Uluslararası Konferans: Türkiye'den ve Dünyadan Deneyim Paylaşımlar

Güncelleme Tarihi 04.02.2016

TACSO, Türkiye’den 15 STÖ’nün Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın Sivil Düşün AB programı Desteği ile düzenlediği “2010’larda Erkek Şiddetine Karşı Kadın Sığınakları ve Dayanışma Politikaları: Türkiye’den ve Dünyadan Deneyim Paylaşımları” Uluslararası Konferansına katılımını destekleyecek.

TACSO, İnsandan İnsana Programı kapsamında, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın liderliğinde Sivil Düşün AB Programı  desteği ile uygulanan “Kadın Sığınakları ve Dayanışma Merkezi Kurultayı’nın Güçlendirilmesi ve Avrupa ve Türkiye’deki Kadın Örgütleri Arasında Aile İçi Şiddete İlişkin İyi Deneyimlerin Paylaşılması” Projesi çerçevesinde düzenlenen Uluslararası Konferansa, Avrupa Birliği ve Türkiye’den daha fazla STK temsilcisinin katılımı için destek vermektedir.

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı tarafından uygulanan  projenin hedefi, Türkiye genelinde kadın örgütleri ile birlikte çalışma alanlarının güçlendirilmesinin yanı sıra, Avrupa’da ev içi şiddet konusunda çalışma yapan kadın örgütleri ile de iletişim kanalları açılması, mücadele yöntemleri ve mekanizmalar konusunda deneyim paylaşımı ile ortak ağlar oluşturmaktır.

Konferans Türkiye ve Avrupa’dan ev içi şiddet alanında çalışan kadınlar ve kadın örgütlerinin katılımı ile günümüzde kadın dayanışma merkezi ve sığınak politikaları konusunda gelinen noktayı, iyi örneklerin paylaşımını, gerekirse yeni mekanizmaların geliştirilmesini ve ilgili kamu kurumlarına yönelik talep oluşturmak konusunda bilgi üretimini amaçlıyor.

Konferansa İstanbul dışından, LGBTI Hakları ve Kadın Hakları alanında çalışan 15 STÖ/sivil örgütlenmeden bir temsilcinin katılımı, TACSO tarafından İnsandan İnsana programı kapsamında desteklenecektir.

Başvuru kriterleri ile başvuru prosedürüne ilişkin detaylı bilgiyi aşağıdaki Açık Çağrımetninden okuyabilir, yine aşağıdaki bağlantıda bulacağınız Başvuru Formunu doldurarakinfo.tr@tacso.org adresine P2P TACSO-Mor Çatı Konferansı konu başlığı ile iletebilirsiniz.

Başvuru için son tarih 12 Şubat 2016’dır.

Başvuruların değerlendirilmesinin 16 Şubat tarihinde tamamlanması planlanmaktadır, TACSO Türkiye Ofisinin yoğun iş yükü sebebiyle, yalnızca başvurusu kabul edilen STÖ/Sivil Örgütlenme temsilcileri ile irtibata geçilecektir.

Sorularınız için TACSO Türkiye Ofisi’neinfo.tr@tacso.org e-posta adresi veya 0 312 426 44 51 numaralı telefondan  ulaşabilirsiniz.

Download: AÇIK ÇAĞRI | Başvuru Formu

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.