TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

TACSO Türkiye Veda Ediyor!

Güncelleme Tarihi 08.10.2019

TACSO, Eylül 2013’te başlayan ikinci dört yıllık uygulama dönemini tamamladı.

Değerli sivil toplum ve sivil toplum paydaşları temsilcileri,

TACSO (Sivil Toplum Kuruluşları için Teknik Destek) AB adaylık sürecinde AB Sivil Toplum Aracı programı kapsamında uyguladığı ikinci dört yıllık dönemini Kasım 2017 sonu itibarı ile tamamlıyor. 

İkinci dört yıllık uygulama dönemimizde, Türkiye’deki sivil toplum örgütleri, sivil ağlar ve platformlar, aktivistler ve sivil toplumun anahtar paydaşlarından temsilcilerin katkısı ile 130’un üzerinde etkinlikte 2300 üzerinde katılımcı ile buluştuk. Proje etkinliklerimizi Türkiye’de TACSO’nun STÖ Kaynak Kuruluşu olan Sivil Toplumu Geliştirme Merkezi (STGM) ile işbirliği içinde uyguladık. Çalışmalarımıza Sivil Düşün AB Programı temsilcileri ve sivil toplum ve sivil toplumun anahtar paydaşlarından açık çağrı ile belirlenen 29 Ulusal Danışma Kurulu üyemiz katkı verdi.

Avrupa Birliği’nin Türkiye’de sivil topluma yönelik destek programlarından biri olan TACSO projesinin ikinci dönemini tamamlarken, birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz tüm sivil toplum ve paydaş kurumların temsilcilerine teşekkür ediyoruz ve iyi çalışmalar diliyoruz. 

TACSO Projesinin Türkiye’de sivil topluma yönelik hizmetlerini sürdürecek olan STGM’ye STÖ Yardım Masası hizmetinden yararlanmak için www.stgm.org.tr adresinden erişebilirsiniz. Ayrıca STGM elektronik kütüphanesinden #TACSOKitaplığı etiketi ile yayınlarımıza ulaşabilirsiniz. TACSO Projesinin gelecek dönemleri ve diğer AB Programları için Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'nun duyurularınıwww.avrupa.info.tr adresinden izleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,
TACSO Türkiye Ekibi
www.tacso.org 

tacso türkiye infografik

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.