Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

TACSO P2P Etkinliği: Onur ve Acının Ötesi

Güncelleme Tarihi 30.05.2017

İnsandan İnsana Programı (P2P): “Onur ve Acının Ötesi”
3. Yıllık “Balkanları Bağlayan Tarih” Yaz Okulu , 18-23 Temmuz 2017, Arnavutluk

TACSO İnsandan İnsana Programı (P2P)EUROCLIO  tarafından Anne Frank Evive Güney Doğu Avrupa Demokrasi ve Uzlaşma Merkezi (Center for Democracyanda Reconciliation in South East Europe) işbirliği ile bu yıl üçüncüsü 18-23 Temmuz 2017 tarihlerinde Arnavutluk’ta “Onur ve Acının Ötesi” temasıyla düzenlenecek olan “Balkanları Bağlayan Tarih” Yaz Okulu’nu destekliyor. 

Haber fotoğrafı

Bu etkinlik; bilgi ve deneyimin uluslarüstü aktarımına olanak sağlamak, bölgede yaratıcı öğrenme pratiklerini teşvik etmek, “onur ve acı’ya odaklanan geleneksel tarih anlayışının ötesine geçen sorumlu tarih konusunda kapasite geliştirmek amacıyla düzenlemektedir.

Yaz okulu süresince katılımcılar, zamanda geriye giderek, sürdürülebilir barış ve içermeci toplumlar inşa eden bir tarih eğitimi için stratejik plan geliştirecekler.

TACSO P2P, Batı Balkan Ülkeleri ve Türkiye’den 3’er STÖ temsilcisinin yaz okuluna katılımını destekleyecektir.

Lütfen başvurunuzu en geç 21 Mayıs 2017 gün sonuna kadar buradan gerçekleştiriniz.

Açık çağrı ve gündemin İngilizcesine TACSO web sayfasında bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Değerlendirme ve seçim süreci 2 Haziran 2017’de sona erecektir. Sadece etkinliğe katılmak üzere seçilen başvuru sahiplerine geri dönüş yapılacaktır.

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.