TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Suudi Arabistan Konsolosluğu Önünde Eylem

Güncelleme Tarihi 11.03.2015

Uluslararası Af Örgütü düşünce mahkumu Raif Bedevi için bu perşembe saat 20.00'de Suudi Arabistan Konsolosluğu önünde buluşmaya çağırıyor.

Mumlarımızı yakıp Konsolosluk önüne bırakıyoruz ve Raif Bedevi'nin serbest bırakılması çağrısında bulunuyoruz. İfade özgürlüğü için sen de aramıza katıl! 

Raif Bedevi Haziran 2012 tarihinde “Suudi Arabistanlı Liberaller” isimli internet sitesini kurduğu ve İslam’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Suçlamalar, Bedevi’nin yazdığı ve dini yetkilileri eleştirdiği yazılarla ilgiliydi. Raif 10 yıl hapis ve 1000 kırbaç cezasına mahkum edildi. 9 Ocak Cuma günü halk önünde 50 kez kırbaçlanan Raif hala cezaevinde ve kırbaçlanma riskiyle karşı karşıya.

Uluslararası Af Örgütü Raif için onlarca ülkede elçilikler ve konsolosluklar önünde gece eylemi düzenliyor ve imza kampanyaları yürütüyor. Türkiye'den imza kampanyamıza katılmak için tıklayın:http://bit.ly/14XRqYG

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi

amnesty.org.tr

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.