TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Susma Platformu'ndan Sanatçılar ve Kültür Profesyonelleri İçin Kitlesel Fonlama Atölyesi

Güncelleme Tarihi 20.05.2020
Kültür ve sanat alanlarındaki ifade özgürlüğü üzerine çalışan Susma Platformu, sanatçılar ve kültür profesyonellerinin son yıllarda giderek daha fazla karşılaştıkları ve üretici faaliyetlerini engelleyen ekonomik sansürü biraz da olsa aşabilmeleri amacıyla bir kitlesel fonlama (crowdfunding) atölyesi düzenliyor. 
 
Medya antropoloğu Doç. Dr. Suncem Koçer’in yürütücülüğünü yapacağı, teorik ve pratik olarak iki ayrı bölümden oluşan bu atölyenin sonunda katılımcıların kendileri için bir kitlesel fonlama kampanyası oluşturmuş ve kampanyanın iletişim stratejisini planlamış olmalarını hedefleniyor. 
 
Atölyenin ilk bölümü olan Webinar’da Suncem Koçer, kitlesel fonlamanın ne olduğu, toplumsal işlevleri, kampanya ve iletişim stratejisi oluştururken nelere dikkat etmek gerektiği ve iyi kampanya örnekleri gibi konuları anlatacak.
 
Webinar 28 Mayıs Perşembe günü, saat 21:00 – 22:15 arasında Zoom üzerinden yapılacak. Katılımcı sayısının sınırsız olduğu Webinar’a kayıt olmak için bu linke tıklayabilirsiniz.
 
 
Atölyenin ikinci bölümünde ise katılımcıların kitlesel fonlama projeleri önce Suncem Koçer’le birebir olarak yarımşar saat, daha sonra grup toplantısında diğer katılımcılarla beraber değerlendirilecek. Atölyenin bu bölümüne katılmak için başvuru yapılması gerekmektedir ve katılımcı sayısı 5 kişi olarak belirlenmiştir.
 
Mentörlük ve proje grup toplantısından oluşan bu ikinci bölüme katılmak isteyen kişilerin, kitlesel fonlama projesi fikirlerinin özeti ile kullanacakları bir fotoğrafı en geç 3 Haziran günü içerisinde susmaplatformu@gmail.com adresine mail atmalarını bekleniyor. Başvuruculara geri dönüş 5 Haziran’da yapılacaktır. Atölyenin bu ikinci bölümündeki yarım saatlik birebir görüşmelerin tarih ve saati 5 Haziran’da belirlenecek, grup toplantısı ise 11 Haziran, Perşembe günü 21:00 – 22:15 saatlerinde yapılacak. 
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.