TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Suriye'nin ve Bölgenin Geleceğine Destek Başlıklı IV. Brüksel Konferansında STÖ'ler Mesajlarını İletecek

Güncelleme Tarihi 29.06.2020

Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Milletlerin (BM) "Suriye'nin ve Bölgenin Geleceğine Destek" başlığıyla ortaklaşa düzenlediği IV. Brüksel Konferansının son gününde sivil toplum örgütlerinin raportörleri konuyla ilgili mesajlarını iletmek üzere söz alacak. Bakanlar düzeyinde gerçekleşecek olan oturumda İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi Başkanı Metin Çoratabır da sivil toplum örgütlerinin raportörlerinden biri olarak konferansta yer alacak.

Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilci/ Başkan Yardımcısı Josep Borrell, BM İnsani İşler Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardımlar Koordinatörü Mark Lowcock’la birlikte konferansın Bakanlar düzeyindeki oturumuna eş-başkanlık edecek.  

Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapan komşu ülkelerden, ortak ülkelerden, Üye Devletlerden ve uluslararası örgütlerden 80 kadar delege sanal ortamda bir araya gelerek Suriye krizinin başlıca siyasi, insani ve bölgesel kalkınma boyutlarını ele alacaklar. Bu oturumda siyasi taahhütler ve sözler verilecek.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.