Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

STÖ - STÖ Buluşmaları Devam Ediyor: Doğu Akdeniz'de Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadelede İşbirliği Toplantısı

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

Doğu Akdeniz'de faaliyet gösteren kadın hakları örgütleri ve baro kadın komisyonu temsilcileri kadına yönelik şiddete karşı mücadelede işbirliği geliştirmek ve iletişim kanallarını güçlendirmek için 19 Şubat'ta Adana'da bir araya geldi.

STGM ve TACSO ekibinin kolaylaştırıcılığını yaptığı toplantıya AKDAM, Mor dayanışma, Osmaniye İŞKAD, Mersin Barosu Kadın Hakları Komisyonu, Mersin Kent Konseyi Kadın Meclisi, Türk Kadınlar Birliği Adana Şubesi, Kahramanmaraş Barosu Kadın Komisyonu, Maraş Kent Konseyi, Yuva Derneği Toplum Merkezi, İnsani Değerleri Yüceltme Derneği temsilcileri katıldı.

Toplantıda Doğu Akdeniz'de yer alan beş ilde kadına yönelik şiddetle mücadele alanında görev ve sorumluluk alabilecek yapıların mevcut durumları, örgütlerin ve kurumların kapasitesi ve ihtiyaçlar ortaya kondu. Ayrıca toplantıda kadına yönelik şiddetle etkin mücadele yürütmek için gelecekte nasıl hareket edilebileceğine dair ilk adımlar atılırken yapıların tekrar bir araya gelme, birbirini tanıma ve deneyim paylaşma ihtiyacı ortaya kondu.

 

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.