Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

STÖ - STÖ Buluşmaları Devam Ediyor: Buğday Derneği EkoGenç Buluşması

Güncelleme Tarihi 07.03.2016

STGM ve TACSO işbirliğiyle gerçekleştirilen STÖ - STÖ Buluşmaları devam ediyor. Buluşmalar kapsamında sivil toplum örgütleri arasında deneyim paylaşımı ve bilgi aktarımları destekleniyor.

05 - 06 Mart 2015'te Van'da Buğday Derneği uzmanları ve EkoGenç gönüllüleri bir araya geldiler. Çalışmada öncelikle iki örgütün birbirini yakından tanımasına ve iş birliği alanlarının belirlenmesine odaklanıldı. Ardından EkoGenç'in örgütsel ihtiyaçları ve mevcut koşullarına odaklanılarak müdahale noktaları belirlendi.

Çalışmada ilk gün STGM Kapasite Geliştirme Sorumlusu Hatice Kapusuz kaynak geliştirme süreçlerinde dikkat edilmesi gereken noktaları aktarırken, Buğday Derneği Projeler Direktörü Duygu Kayadelen Buğday Derneğinin alternatif kaynak geliştirme araçlarına dair bilgi aktarımında bulundu. İkinci gün Buğday Derneği İletişim Koordinatörü Gözde İvgin Buğday Derneğinin iletişim stratejisini EkoGenç katılımcılarına aktarırken, örgütün bu alandaki araçları ve olanakları tartışıldı. Çalışma gelecek planlamasının yapılmasıyla tamamlandı.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.