TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

STÖ’ler İçin İletişim, İşbirliği ve Kampanya Yürütme Kılavuzu

Güncelleme Tarihi 09.06.2011
STÖ’ler İçin İletişim, İşbirliği ve Kampanya Yürütme Kılavuzu

Yazar : Nafiz Güder
Yayın Tarihi : Ekim 2009

İlk baskısı Nafiz Güder tarafından hazırlanan ve Sunay Demircan'ın da katkıda bulunduğu kılavuzun ikinci baskısı Aysun Sayın'ın katkılarıyla, kampanya örnekleri güncellenerek yenilendi. Kılavuzda, STÖ'lerin kendi iç iletişimlerinin yanı sıra, hedef kitle ve paydaşları, basın, devlet ve resmi makamlar, siyasetçiler, bilim kuruluşları, uluslararası kuruluşlar, sponsor ve destekçi kuruluşlar, özel sektörle iletişim kurarken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda püf noktaları bulunuyor. STÖ'lerin dış dünyayla iletişim kurarken başvurdukları yazışma, İnternet, basılı malzeme, basın duyurusu, sempozyum gibi araçları nasıl kullanmaları gerektiği konusunda önerilerin yer aldığı rehberde, örnek bir kampanya üzerinden bir kampanyanın nasıl hazırlanacağı, uygulanacağı ve izleneceği anlatılıyor.

Kitabın seslendirilmiş versiyonunu dinlemek için aşağıdaki ses dosyalarını açabilirsiniz. Sesli kitabı bilgisayarınıza indirmek için ise en aşağıda yer alan sıkıştırılmış ses dosyasını kullanabilirsiniz.


Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.