Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

STÖ Kaynak Merkezi 1. Yılını Geride Bıraktı

Güncelleme Tarihi 08.10.2019

STGM'nin uzun yılların deneyiminin ürünü olan ve örgütlerin güçlenmelerini sağlamak, etkilerini artırmak, var oluşlarını desteklemek için yola çıkan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi projemiz birinci yılını geride bıraktı.

Geçtiğimiz yıl örgütlerin ihtiyaç duyduğu konulara sivil toplum örgütleriyle birlikte çözüm üretmeye çalışırken, üç yıllık projemizin ilk yılında on kişilik ekibimizle yüzlerce saat çalıştık, binlerce kilometre yol yaptık. Bu sürede iki bini aşkın STÖ temsilcisiyle ve yedi yüzü aşkın STÖ'yle yan yana geldik.

Bir yıllık sürede dört yüzü aşkın örgütle kapasite güçlendirme ve dijital güçlendirme eğitimlerinde birlikte olduk, destek noktasında üç yüzü aşkın örgüte ihtiyaç duydukları başlıklarda destek sunduk,  aylık webinarlarımızda  sivil toplumdan konuklarımızla STÖ'lerin gündemine giren konuları masaya yatırdık, örgütlerin çalışmalarına kaynak olabilmesi için yüzü aşkın fon duyurusu yayınladık, Türkiye'den ve dünyadan sivil toplum gündemini derlediğimiz haftalık bültemizle 14 bin kişiye ulaştık.

Ekim ayında büyük bir heyecanla başladığımız Sivil Toplum Okulu'nda ise 22 ayrı örgütle biraraya gelerek sivil toplum aktörlerini bilimsel ve akademik alandaki paydaşlarıyla buluşturduk. AB Destek Birimi'nde ise Avrupa Birliği tarafından finanse edilen çalışmalara kurumsal koçluk desteği verirken, örgütlerin proje uygulama süreçlerinde de ihtiyaç duydukları anlarda teknik destek ekibimizle yanlarında olduk. 

STÖ Kaynak Merkezi'nin bir yıllık çalışması şöyle; 

Görselin PDF versiyonuna erişmek için lütfen ekteki linke tıklayınız. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.