TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

STÖ- Akademi İş Birliği Destek Programı Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 18.11.2019
STGM STÖ Kaynak Merkezi olarak geçtiğimiz Mayıs ayında uygulamaya başladığımız ve örgütlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan STÖ-Akademi Destek Programı için başvurular yeniden başladı. Program başvuruları Haziran ayında kapatılmıştı.
 
STÖ Kaynak Merkezi'nde Türkiye’deki sivil toplum örgütleri ve akademi arasındaki ilişkiyi güçlendirmek hedefiyle çeşitli başlıklarda çalışma yürütürken STÖ-Akademi Destek Programı'nda sivil toplum örgütlerinin akademi ile işbirliği içerisinde yürütecekleri faaliyetlerine ayni destek sağlanıyor.
Hak temelli yaklaşımla çalışma yürüten STÖ’lerle akademi arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla tasarlanan ve toplam bütçesi 90 bin Avro olan destek programında  her bir çalışma için sunulacak azami destek miktarı ise 3 bin Avro. 
 
 
 
Sivil toplum örgütlerinin katılımcı demokraside daha aktif rol alabilmeleri ve daha yetkin kurumlar olarak işlemesini sağlamak amacıyla örgütlerin kurumsal, yönetimsel yapılarının güçlendirilmesi, araştırma, savunuculuk ve izleme kapasitelerinin artırılması hedefiyle çalışma yürüten STÖ Kaynak Merkezi, bu programda akademik alandaki kuramsal ve saha çalışmalarının sivil toplum örgütleri için ulaşılabilir olmasını ve sivil toplum örgütlerinin yürütmekte olduğu faaliyetlerin akademik çalışmalarla desteklenmesini sağlamayı hedefliyor.
 
STÖ- Akademi İşbirliği Destek Programı'nın detayları için lütfen aşağıdaki dökümanları indiriniz.
 
Sorularınız için stoakademi@stgm.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.