TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

STK'lar icin Medya Rehberi

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

Birçok kuruluş, çalışma alanlarında pek çok güzel çalışma yürütmekte. Ancak iş, mesajlarını doğru şekilde aktarmaya gelince yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle, bu medya rehberi, kuruluşlara, temel iletişim araçlarına ilişkin genel bir özet sunmayı amaçlamaktadır. Bu rehberi hazırlarken, herkesin anlayabileceği basit bir dil kullanmaya özen gösterdik. “Hedef kitlemiz, Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşlarının çalışanları, üyeleri ve gönüllülerinden oluşmaktadır”.

haber fotoğrafı

Bu rehberde, bir iletişim stratejisi hazırlama, paydaşları belirleme, mesaj oluşturma, medya ilişkileri geliştirme, internet ve medya için metin hazırlama süreci ve benzeri çeşitli konular ele alınmaktadır. Rehberde, sosyal medya ve internette bulunan diğer açık kaynakların yaygınlaşmasıyla birlikte, bu alandaki iletişim araçlarının genel bir envanterini oluşturmaya çalışarak, birçok ipucu, tavsiye ve örneğe de yer verdik. Bu rehberin, iletişim ve halkla ilişkiler (PR) konusunda ilk adımlarını atan herkese yardımcı olmasını umuyoruz.

TACSO

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.