Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

STK'lar ve yerel yönetimler Nevşehir Kaymaklı'da buluştu

Güncelleme Tarihi 07.06.2010
Etiketler: Katılımcı Demokraside Yerel Yönetim-STK İşbirliği
STK'lar ve yerel yönetimler Nevşehir Kaymaklı'da buluştu

“Katılımcı Demokraside Yerel Yönetim-STK İşbirliği” toplantısının ikincisi 20-22 Haziran tarihleri arasında Kaymaklı-Nevşehir’de düzenlendi.

Katılımcı belediye ve STK’lar birinci toplantıdan bu yana kendi bölgelerindeki gelişmelerle ilgili olarak bir durum değerlendirmesi yaptılar. Başarılı örnek olarak bu defa Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Sivil İnisiyatifi toplantıya konuk oldu ve deneyimlerini bizlerle paylaştı. Ardından Beyoğlu Platformu’ndan konuklarla Beyoğlu deneyimi sivil toplum görüşleri açısından tartışıldı.

Daha sonra yapılan farklı grup çalışmalarıyla yerel yönetim temsilcileri, sivil toplum örgütlerinden beklentilerini; STK temsilcileriyse sivil toplum örgütlerinin yerel yönetimlerden beklentilerini tespit etmeye çalıştı. Son olarak bölgesel çalışma gruplarıyla her bir katılımcı belediye ve STK’larla birlikte yol haritası çıkarılmaya çalışıldı.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.