TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

STGM/TechSoup Türkiye 2016 Sosyal Fayda Zirvesi'ndeydi

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından gerçekleştirilen Sosyal Fayda Zirvesi’nin, 2016 Türkiye organizasyonu 29 Eylül’de İstanbul’da düzenlendi. #2030Şimdi temasıyla düzenlenen zirve, BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini öne çıkardı.

sosyal fayda zirvesi

Aynı hafta içinde 80'i aşkın ülkede, "2030 yılında nasıl bir dünyada yaşamak istiyorum?" sorusunun ele alındığı, "Bugün bağlanalım, yarını yaratalım" temasıyla düzenlenen etkinliğin İstanbul ayağına, sivil toplum, akademi, sanat, spor, kamu ve özel sektörden 60 konuşmacı katıldı. STGM/TechSoup Türkiye de zirveye katılan sivil toplum temsilcilerinden birisiydi.

özgür mehmet kütküt sosyal fayda zirvesiSTGM/TechSoup Türkiye İletişim Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt, zirvede Sivil Toplum İçin Google'ı (G4NP) ve STGM'nin dijital güçlendirme çalışmalarını aktardı. G4NP ile STÖ'lerin e-posta, bulut depolama, dokümanlar üzerinde ortak çalışma, özel YouTube kanalı gibi araçların yanında her ay kullanabilecekleri 10.000$ değerinde Google reklam bağışından yararlanabileceğinin altını çizdi.

STÖ’ler reklam bağışlarını kaynak yaratmak, bağışlar, daha çok gönüllüye ulaşmak ve savunuculuk kampanyalarını yaygınlaştırmak için kullanabilirler. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.