Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

STGM-Techsoup Türkiye, Microsoft STK Bulut Çözümleri Etkinliği'ndeydi

Güncelleme Tarihi 25.04.2017

Microsoft, 7 Nisan'da bulut bilişimi ve sivil topluma Microsoft Bulut Bilişim bağışlarını tanıtmak için 100'ün üzerinde STÖ temcilsinin katıldığı bir "NGO Day" düzenledi.

etkinlik fotoğrafı-1

Microsoft Türkiye Eğitim ve KSS Müdürü Dr. Anıl Çekiç'in Microsoft'un kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarını aktardığı sunumla başlayan etkinlik, Microsoft Kamu Sektörü Koordinatörleri Gözde Şen ve Simge Tanrıbilir'in Microsoft bağış programını tanıtımlarıyla devam etti.

etkinlik fotoğrafı-2

Etkinlik süresince, sivil toplumun Microsoft bulut teknolojilerini nasıl kullanabileceklerini aktaran Microsoft uzmanları, Azure ve Office365 ile sivil toplumu tanıştırmaya çalıştı. Bağış programları hakkında bilgilendirmeler yapılan etkinlikte STGM İletişim Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt bulut bilişimin sivil toplumun teknolojik sorunlarına nasıl çözümler getirdiğini açıklamaya çalıştı. Sivil toplum örgütlerinin ölçeklerinden bağımsız olarak proje yönetimi, veri görselleştirme, ofis programları, e-posta çözümleri gibi konularda bulut bilişimle üretkenliklerinin artacağına değindi.

etkinlik fotoğrafı-3

Techsoup Türkiye Koordinatörü Özlem Kocaadam, uygunluk kriterlerini karşılayan sivil toplum kuruluşlarına Microsoft Azure ve Office 365 bağışlarından nasıl yararlanabileceklerini ve bağış programının detaylarını aktardı. Buna göre yıllık 5.000$ tutarında Azure kredisinden yararlanmak ve yalnızca sivil toplum için ücretsiz olan çevrimiçi O365 bağışlarından faydalanmak için STÖ'lerin Techsoup Türkiye üzerinden kaydolması ve yapılacak uygunluk değerlendirmesi sonunda onay anahtarlarını Microsoft sistemine tanıtması yeterli oluyor.

Salondaki sivil toplum örgütlerinin çeşitliliği ve her seviyeden katılımcının gösterdiği ilgi etkinliği zenginleştirdi.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.