TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

STGM Online Eğitimleri Devam Ediyor: Sosyal Medya Eğitimi Tamamlandı

Güncelleme Tarihi 11.06.2020

COVID-19 pandemisiyle birlikte STGM’nin başladığı online eğitimler devam ediyor. Bu kapsamda 2-4 Haziran ve 9 - 11 Haziran’da toplam 41 STÖ temsilcisiyle STÖ’ler İçin Sosyal Medya Eğitimi gerçekleştirildi.

İki ayrı grup için tasarlanan eğitimde canlı oturumlar ve grup çalışmaları, Google Classroom üzerinden paylaşılan içeriklerle desteklendi. Eğitimleri STGM Dijital İşler Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt ile Dijital İletişim Uzmanı Özgür Kurtuluş gerçekleştirdi.  

STÖ’ler İçin Sosyal Medya Eğitimi kavramlar, taktikler ve sosyal medya iletişim planı etrafında STÖ’lerin farklı sosyal mecralara uygun nasıl bir iletişim yürütebilecekleri sorusuna odaklanırken Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Linkedin, TikTok mecralarına özel video ve eğitim içerikleri katılımcılarla paylaşıldı. Bu mecralarla ilgili dikkat edilmesi gerekenlerin yanında STÖ’lerin savunuculuk, lobicilik, kaynak yaratma gibi konularda bu mecraları nasıl kullanabilecekleri ele alındı. Tüm konularla ilgili tartışma soruları ve katılımcı deneyimleri ile zenginleşen eğitimler tamamlandı. 

Eğitim için yapılan 250’ya yakın başvuru gözetilerek önümüzdeki günlerde kabul edilemeyen STÖ temsilcileri için yeniden bu eğitim geliştirilerek geniş katılımlı gruplara uygun hale getirilecek ve tekrarlanacak. 

STGM’nin dijital güçlendirme programı kapsamında gerçekleştirilecek yeni eğitimleri takip etmek için STGM e-bültenine abone olabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.