Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

STGM Fon Kaynakları Veri Tabanı Yenilendi

Güncelleme Tarihi 15.01.2018

2006’dan bu yana STÖ’lerin kaynak arayışını kolaylaştıran Fon Kaynakları Veri Tabanında, şimdi sekiz kategoride  yüze yakın kuruluşa ulaşabilirsiniz.

STGM web sitesi aylık ortalama 10 bin üzerinde ziyaretçisi ile Türkiye’deki STÖ’ler için önemli bir başvuru kaynağı. 2006 yılından bu yana STGM web sitesinde STÖ’lerin kaynak arayışlarında onlara çeşitli olanaklar hakkında bilgi sağlayan Fon Kaynakları Veri Tabanı, STGM’nin TACSO ile yaptığı işbirliği çerçevesinde güncellendi.

Geride bıraktığımız aylarda STGM, TACSO’nun Türkiye’deki kaynak kuruluşu olarak, TACSO tarafından 2012’de hazırlanan ve yaklaşık 1000 sivil toplum temsilcisine ulaşan“STK’lar için Fon Rehberi”nin güncellenmesine katkıda bulundu. STGM, bu çalışmanın devamında, rehberde  yer alan referansları da entegre ederek güncellediği Fon KaynaklarıVeri Tabanı ile STÖ’lere kaynak arayışlarında pratik bir araç sunmayı sürdürüyor.

Fon Kaynakları Veri Tabanı, STGM web sitesi üzerinden Türkçe olarak üç ana başlıkta (Proje Konusu, Başvuru Kriterleri, Fon Miktarı), fon sağlayan kuruluşların yapısına göre belirlenen sekiz kategoride, yaklaşık yüz yirmi kuruluş hakkında detaylı bilgi ve referanslara erişilmesini sağlıyor.

Fon Kaynakları Veri Tabanını güncelleştirmek ve zenginleştirmek için katkıda bulunmak isterseniz,  bilgilerinin yer almasını istediğiniz kuruluşları bize yardimmasasi@stgm.org.tr e-posta adresinden iletebilirsiniz.

Güncellenen STGM Fon Kaynakları Veri Tabanını incelemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.